Redaktor tematyczny: prawo prywatne

profesor Uniwersytetu Warszawskiego, doktor habilitowany nauk prawnych, sędzia Sądu Najwyższego, a w latach 2016–2018 prezes Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej. Pracuje w Katedrze Prawa Cywilnego oraz kieruje Pracownią Prawa Medycznego i Biotechnologii Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadził badania m.in. w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji, Oxford University, Instytucie Maxa Plancka w Hamburgu czy Cardiff School of Law. Jest autorem i redaktorem ponad 100 publikacji naukowych wydanych w Polsce i za granicą, w tym System Prawa Medycznego, t. I-VI, C.H.Beck 2018-2019; Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej. Komentarz, t. I-II, seria "Duże Komentarze Becka", C.H.Beck 2016; Prokuratoria Generalna RP. Komentarz, Wolters Kluwer 2019. Specjalizuje się w prawie zobowiązań i problematyce części ogólnej prawa cywilnego, a także w prawie konstytucyjnym materialnym i procesowym, prawie europejskim oraz prawie medycznym.

UJ logo logo Utriusque Iuris

Programy

W latach 2019–2020 czasopismo wydawane jest w ramach programu „Wsparcie dla czasopism naukowych” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Czasopismo jest ujęte w bazie European Reference Index for Humanities and Social Sciences (ERIH PLUS) oraz w bazie HeinOnline.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

© Forum Prawnicze 2022
Wykonanie: Solmedia.pl