Ostatni numer

Forum Prawnicze nr 2 (70) / 2022

Forum Prawnicze nr 2 (70) / 2022

Zobacz cały numer

PDF

Czasopismo jest wydawane na licencji Creative Commons (CC-BY-NC-ND 4.0)

by nc nd

Najnowsze: numer 2(70)/2022

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Forum Prawniczego!

  • Krzysztof Mularski i Piotr Klaczak "Czynność prawna dłużnika dokonana z pokrzywdzeniem wierzyciela jako przedmiot zaskarżenia skargą pauliańską"
  • Olga Sitarz, Anna Jaworska-Wieloch i Jakub Hanc "Obowiązek zgolenia brody – (nie)uzasadnione naruszenie wolności uzewnętrzniania religii przez osoby pozbawione wolności"
  • Paweł Szczęśniak "Konstrukcja korekty z tytułu wierzytelności nieuregulowanych w podatkach dochodowych"
  • Damian Franciszek Szczepaniak "Odpowiedzialność karna za znieważenie Prezydenta w kontekście problemu penalizacji czynów przeciwko konstytucyjnym organom państwowym. Rzecz o kodyfikacji prawa karnego w II Rzeczpospolitej i jej współczesnych reminiscencjach"
  • Sylwia Sierszen "Posiedzenie przygotowawcze w procedurze polskiej oraz angielskie pre-action protocols jako instytucje służące usprawnieniu postępowania cywilnego"

Glosa

  • Piotr Konik "Glosa do wyroku Sądu Najwyższego z dnia 5 marca 2019r., sygn. akt II CSK 58/18"
UJ logo logo Utriusque Iuris

Programy

W latach 2019–2020 czasopismo wydawane jest w ramach programu „Wsparcie dla czasopism naukowych” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Czasopismo jest ujęte w bazie European Reference Index for Humanities and Social Sciences (ERIH PLUS) oraz w bazie HeinOnline.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

© Forum Prawnicze 2022
Wykonanie: Solmedia.pl