Czasopismo jest wydawane na licencji Creative Commons – Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe (CC BY-NC-ND 4.0)

Nota copyright umieszczona w numerach czasopisma odnosi się do praw autorskich do tytułu, które należą do Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prawa autorskie do wszystkich poszczególnych artykułów przysługują ich autorom, którzy udostępniają je, udzielając licencji Creative Commons (CC-BY-NC-ND 4.0).

Umożliwiamy natychmiastowy wolny dostęp do czasopisma i pozwalamy każdemu użytkownikowi czytać, pobierać, kopiować, rozpowszechniać, drukować, przeszukiwać lub linkować do pełnych tekstów artykułów, indeksować je, przekazywać jako dane do oprogramowania lub wykorzystywać w jakimkolwiek innym celu zgodnym z prawem.

Pełne teksty wszystkich publikacji są dostępne niezwłocznie, bez okresu embarga, bez rejestracji, za darmo i w otwartym dostępie. Opłata pobierana jest jedynie za wersję drukowaną czasopisma.

Forum Prawnicze nie obciąża swoich Autorów opłatami za publikowanie artykułów (nie ma opłaty za zgłoszenie, druk, publikację) i w pełni realizuje politykę Open Access zgodnie z zaleceniami DOAJ.

Forum Prawnicze działa w oparciu o politykę wydawniczą Diamond Open Access. Jest to model, który ma umożliwić bezpłatne upowszechnianie wiedzy akademickiej wśród czytelników. W tym modelu publikowania treści są w pełni dostępne dla czytelników za darmo, nie ma też kosztów publikacji.

Z licencją Creative Commons autor zachowuje prawa autorskie a użytkownicy mogą ponownie wykorzystywać treść. Autorzy zachowują wszelkie prawa autorskie – autorzy nie będą zmuszani do podpisywania umów o przeniesienie praw autorskich

UJ logo logo Utriusque Iuris

Programy

W latach 2019–2020 czasopismo wydawane jest w ramach programu „Wsparcie dla czasopism naukowych” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Czasopismo jest ujęte w bazie European Reference Index for Humanities and Social Sciences (ERIH PLUS) oraz w bazie HeinOnline, EBSCO Discovery Service (EDS), EBSCO „Central & Eastearn European Academic Source” (CEEAS), Central European Journal Of Social Sciences And Humanities (CEJSH) oraz w Scopus.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Scopus

© Forum Prawnicze 2023
Wykonanie: Solmedia.pl