Czasopismo jest wydawane na licencji Creative Commons – Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe (CC BY-NC-ND 4.0)

Umożliwiamy natychmiastowy wolny dostęp do czasopisma i pozwalamy każdemu użytkownikowi czytać, pobierać, kopiować, rozpowszechniać, drukować, przeszukiwać lub linkować do pełnych tekstów artykułów, indeksować je, przekazywać jako dane do oprogramowania lub wykorzystywać w jakimkolwiek innym celu zgodnym z prawem.

Pełne teksty wszystkich publikacji są dostępne niezwłocznie, bez okresu embarga, bez rejestracji, za darmo i w otwartym dostępie. Opłata pobierana jest jedynie za wersję drukowaną czasopisma.

Forum Prawnicze nie obciąża swoich Autorów opłatami za publikowanie artykułów (nie ma opłaty za zgłoszenie, druk, publikację) i w pełni realizuje politykę Open Access zgodnie z zaleceniami DOAJ.

Forum Prawnicze działa w oparciu o politykę wydawniczą Diamond Open Access. Jest to model, który ma umożliwić bezpłatne upowszechnianie wiedzy akademickiej wśród czytelników. W tym modelu publikowania treści są w pełni dostępne dla czytelników za darmo, nie ma też kosztów publikacji.

UJ logo logo Utriusque Iuris

Programy

W latach 2019–2020 czasopismo wydawane jest w ramach programu „Wsparcie dla czasopism naukowych” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Czasopismo jest ujęte w bazie European Reference Index for Humanities and Social Sciences (ERIH PLUS) oraz w bazie HeinOnline.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

© Forum Prawnicze 2021
Wykonanie: Solmedia.pl